Spotkanie DKK w Tygodniu Bibliotek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 maja 2016

Zorganizowane przez Filię w Jakubowicach miało nietypowy przebieg. Zostało ono w części poświęcone dyskusji o Henryku Sienkiewiczu, jego twórczości literackiej i adaptacjach filmowych dzieł,  z racji przypadającego Roku Henryka Sienkiewicza. Uczestniczki spotkania obejrzały wystawę oraz wysłuchały fragmentów „Quo vadis” pięknie czytanych przez polonistkę, p. Helenę.

Druga część spotkania skupiona była na lekturach, które były do przeczytania. Akcja utworu książki Sabiny Waszut  "Rozdroża" rozgrywa się tuż przed wybuchem i w trakcie II wojny światowej. Główną bohaterką jest Sophie, młoda Niemka, która wraz z rodziną osiedla się na Śląsku. Dziewczyna zakochuje się z wzajemnością w Polaku, Władku Zaleskim. Młodzi pobierają się w maju 1939 roku. Niestety przewrotny los nie pozwala na zbyt długie, beztroskie chwile szczęścia i miłości, wybucha wojna i Władek zostaje wysłany na front. Wszystkie plany i marzenia nowożeńców odchodzą na dalszy tor. Tytułowe rozdroża symbolizują wybory przed jakimi staje główna bohaterka. W obliczu II wojny światowej związek Niemki z Polakiem na pewno nie należał do najłatwiejszych. Książkę bardzo dobrze się czyta, polecamy również jej dalsze części.

 Następna pozycja na to spotkanie to biografia uwielbianej przez tłumy ikony epoki. A jednak samotnej i zagubionej, poszukującej  głębszego uczucia. W „Diana. W pogoni za miłością” jej zaufany biograf, Andrew Morton, odkrywa bardziej romantyczne oblicze „Królowej ludzkich serc”. To pogłębiony, intymny wręcz portret niezwykłej kobiety, odmalowany przez pryzmat jej związków i sercowych rozterek. Książka opisuje ostatnie 5 lat życia księżnej, w tym między innymi historię jej romansu z Hasnatem Khanem. „Diana. W pogoni za miłością” jest szczerym i obiektywnym przedstawieniem jednej z najbardziej uwielbianych i wpływowych postaci naszych czasów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-05-16
Data publikacji:2016-05-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:792