Jesteś tutaj: Start

Najnowsze wiadomości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Biblioteka zamknięta

6 listopada 2020

WAŻNY KOMUNIKAT!!!

Biblioteka zamknięta od 7 do 29 listopada

 

W związku z dużym przyrostem zakażeń koronawirusem i wprowadzonymi obostrzeniami  dotyczącymi zamknięcia dla użytkowników instytucji kultury,  informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. W. Gombrowicza w Ożarowie wraz z filiami, zostanie zamknięta dla czytelników od 7 (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 roku.

Termin zwrotu materiałów bibliotecznych, który przypada na czas zamknięcia biblioteki zostanie automatycznie prolongowany.

O zmianach dotyczących okresu zamknięcia poinformujemy w osobnym komunikacie.

Zachęcamy do korzystania z bazy IBUK LIBRA.

Czytaj więcej o: Biblioteka zamknięta

Dom na Skraju Nocy Catherine Banner oraz Pod powierzchnią Daisy Johnson

2 listopada 2020
Powiększ zdjęcie

W dniu 27.10.2020 r. w Filii bibliotecznej w Lasocinie odbyło się kolejne spotkanie pań należących do Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczki rozmawiały o książkach Dom na Skraju Nocy Catherine Banner oraz Pod powierzchnią Daisy Johnson.

Czytaj więcej o: Dom na Skraju Nocy Catherine Banner oraz Pod powierzchnią Daisy Johnson

„Miłość” Toni Morrison i „Amerykański derwisz” Ayad Akhtar

23 października 2020
Powiększ zdjęcie

Tradycyjnie w godzinach popołudniowych w trzeci poniedziałek miesiąca (tj. 19.10.2020 r.) odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ożarowie. Tym razem omawialiśmy dwa tytuły „Miłość” – laureatki Nagrody Nobla Toni Morrison oraz „Amerykański derwisz”- debiutancka powieść Ayad Akhtar.

Czytaj więcej o: „Miłość” Toni Morrison i „Amerykański derwisz” Ayad Akhtar

Idealne matki Doris Lessing oraz Prawda i inne kłamstwa Saschy Arango na wrześniowym spotkaniu DKK w Lasocinie

8 października 2020
Powiększ zdjęcie

29 września na spotkaniu lasocińskiego Dyskusyjnego Klubu Książki zmierzyłyśmy się z dwoma tytułami: Idealne matki brytyjskiej pisarki, noblistki, Doris Lessing oraz Prawda i inne kłamstwa pióra niemieckiego scenarzysty i twórcy Saschy Arango.

Czytaj więcej o: Idealne matki Doris Lessing oraz Prawda i inne kłamstwa Saschy Arango na wrześniowym spotkaniu DKK w Lasocinie

Reportaż dla początkujących

2 października 2020

Podstawy pisania felietonów

2 października 2020

Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka, Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w naszej Bibliotece

30 września 2020
Powiększ zdjęcie

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka.  Warto zatem udać się do Biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Czytaj więcej o: Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka, Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w naszej Bibliotece