Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Uroczyste podsumowanie projektu O finansach… w bibliotece - IV edycja z wręczeniem certyfikatów

27 kwietnia 2016 r. w siedzibie Biblioteki w Ożarowie zgromadzili się wszyscy uczestnicy kursu. Projekt „O finansach... w bibliotece – IV edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością: Grzegorz Kłaczkiewicz dyrektor NBP Oddział w Kielcach, oraz Andrzej Dąbrowski dyrektor koordynującej przedsięwzięcie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Przebieg i podsumowanie projektu przedstawiła Jolanta Banach dyrektor biblioteki w Ożarowie. Zebrani goście obejrzeli krótką fotorelację  z przebiegu kursu. Dyrektor wyjaśniła cel przedsięwzięcia, którym jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej i zwiększenie umiejętności korzystania z usług finansowych wśród osób w wieku 50+ mieszkających na wsi i w małych miejscowościach. Gość specjalny, dyrektor NBP przedstawił zebranym interesującą prezentację o podstawowych zadaniach banku centralnego,  wpływie działalności NBP na codzienne życie obywateli. Opowiedział o sposobach sprawdzania autentyczności banknotów oraz zapewnił wszystkich o bezpieczeństwie korzystania z internetowych produktów bankowych. Zachęcił wszystkich zainteresowanych wiedzą ekonomiczną do korzystania z wydawnictw gromadzonych przez Bibliotekę NBP. Padło wiele pytań ze strony zebranych, na które dyrektor udzielił wyczerpujących odpowiedzi. Dyrektor  Andrzej Dąbrowski z pasją opowiadał o zbiorach i usługach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Zapewnił o jej wsparciu dla inicjatyw podejmowanych przez mniejsze biblioteki miejskie i gminne. Obydwaj panowie zaprosili zebranych do zwiedzenia kierowanych przez siebie placówek, co zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez wszystkich uczestników. Następnie goście wraz z dyrektor ożarowskiej biblioteki złożyli serdeczne gratulacje i wręczyli certyfikaty  wszystkim zebranym  absolwentom III i IV edycji kursu o finansach zrealizowanego na terenie gminy Ożarów. Na zakończenie spotkania, wszyscy zgromadzeni mieli wielką przyjemność poczęstować się bardzo smacznym i niebywale pięknym okolicznościowym tortem. Było bardzo miło i sympatycznie, wszyscy wyrażali swoją wdzięczność za możliwość  uczestnictwa w szkoleniu, zdobywania wiedzy, umiejętności i nowych doświadczeń.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-04-29 14:34:47przez:
Opublikowano:2016-04-29 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:1358

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.