Marcowe spotkanie DKK w Filii bibliotecznej w Glinianach.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 kwietnia 2016

30 marca na spotkaniu DKK klubowiczki omawiały książkę "Czas tęsknoty" Adriana Grzegorzewskiego. To powieść o dziejach polsko-ukraińskiich podczas II wojny światowej. Historia, która na długo pozostaje w pamięci.

Jest upalne lato 1939 r. Młody warszawiak Piotr Ochocki przyjeżdża do Bedryczan, małej wioski na Kresach, żeby poznać rodzinne strony swojej matki.
Ale nie będą to zwykłe beztroskie wakacje. Znad obu granic nadciąga widmo wojny, nawet w malutkich Bedryczanach, gdzie wszyscy się znają, narasta wrogość miedzy sąsiadami: Polakami i Ukraińcami. Piotr wie, że zapuszczanie się na ukraińską stronę wsi naraża go na wielkie niebezpieczeństwo.
A jednak to wszystko przestaje mieć znaczenie w dniu, kiedy po raz pierwszy spotyka piękną Ukrainkę Swietę. Już wie, że teraz nic nie będzie takie samo, wszelkie zakazy przestają się liczyć… Ale co się wydarzy, kiedy rozdzieli ich wojna?
Czy czas tęsknoty się skończy?

Jest to książka historyczna, w której opisany jest przebieg i charakter krwawych wydarzeń na Wołyniu w 1943 r. Widzimy z jak wielkim zezwierzęceniem ukraińskich oprawców mieliśmy do czynienia.
Książka bardzo ciekawa, polecamy do przeczytania.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Filia biblioteczna w Glinianach
Data utworzenia:2016-04-01
Data publikacji:2016-04-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:820