Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

Najnowsze wiadomości

Artykuły

Święty Mikołaju na Ciebie czekamy

11 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie

6 grudnia Filia Biblioteczna w Glinianach zaprosiła Mikołaja, który odwiedził dzieci z grupy przedszkolnej w Glinianach i wręczył  prezenty grzecznym dzieciom i tym, które dużo wypożyczają książek. Dzieci odwdzięczyły się wierszykami, piosenkami i tańcami z Mikołajem.

Czytaj więcej o: Święty Mikołaju na Ciebie czekamy

„Pokochaj Pluszowego Misia”

11 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie

Pod tym hasłem 26.11.2018 roku odbyło się spotkanie w Filii Bibliotecznej w Glinianach z dziećmi z grupy przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Glinianach z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Czytaj więcej o: „Pokochaj Pluszowego Misia”

Listopadowe spotkanie DKK w Filii Bibliotecznej w Glinianach

11 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie

Tematem listopadowego spotkania DKK była książka Magdaleny Zimny-Louis pt.’’Kilka przypadków szczęśliwych”. Jest to książka obyczajowa z dużą dozą przewrotnego humoru, o kilku pokoleniach rodzin, których członkowie wierzą, że gdzieś, kiedyś - musi być lepiej.

Czytaj więcej o: Listopadowe spotkanie DKK w Filii Bibliotecznej w Glinianach

Kukułka A. Kozłowskiej na spotkaniu DKK 27.11.2018r.

11 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie

Kukułka to opowieść o dwóch kobietach – Marcie  i Iwonie. Jedna bogata, pracuje w dużej firmie, ma męża, ekskluzywne mieszkanie i wszelkie dobra. Druga biedna, pracuje na dwa etaty w szkole i sklepie, mieszka kątem u matki, porzucona przez męża. Marcie do pełni szczęścia brakuje dziecka, po kilku poronieniach, pragnie go najbardziej na świecie. Iwona z kolei ma dwójkę dzieci, którym pragnie zapewnić godne życie. Pewnego dnia obydwie dowiadują się o surogatkach – zastępczych matkach. Iwona zostaje surogatką dla dziecka Marty i jej męża. Umowa zostaje podpisana, zabieg odbyty – Iwona zachodzi w ciążę. Na początku wszystko układa się idealnie i obydwie "mamy" mają nadzieję, że wreszcie spełnią się ich marzenia. Jednak w miarę upływu czasu sytuacja zaczyna się komplikować, czy zakończy się ona happy endem, czy marzenia obu bohaterek powieści spełnią się? Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania książki.

Czytaj więcej o: Kukułka A. Kozłowskiej na spotkaniu DKK 27.11.2018r.

Nowości wydawnicze w bibliotece

11 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie

Z przyjemnością informujemy, że dzięki dotacji na zakup nowości wydawniczych w 2018 roku, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteka powiększyła swój księgozbiór o nowe pozycje książkowe. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania i korzystania z naszych zbiorów oraz zapoznania się z ofertą nowości wydawniczych. Serdecznie zapraszamy !!!

Czytaj więcej o: Nowości wydawnicze w bibliotece

Święto pluszowego misia zorganizowane przez Bibliotekę w Ożarowie

28 listopada 2018
Powiększ zdjęcie

W dniu 26 listopada odwiedziliśmy dzieci z grupy przedszkolnej KWIATUSZKI, aby uroczyście obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami.

Czytaj więcej o: Święto pluszowego misia zorganizowane przez Bibliotekę w Ożarowie

"Pasuję Cię na przyjaciela książek"

28 listopada 2018
Powiększ zdjęcie

Uroczyste przyjęcie uczniów kl. I z PSP w Pisarach w poczet czytelników Filii bibliotecznej w Jakubowicach odbyło się 22 listopada. Dzieci z kl. I niedawno przyjęte zostały do społeczności uczniowskiej, a od momentu pasowania dołączyły do grona czytelników naszej placówki.

Czytaj więcej o: "Pasuję Cię na przyjaciela książek"