Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

Najnowsze wiadomości

Artykuły

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

12 października 2018
Powiększ zdjęcie

Słoneczna aura nie opuściła miłośników literatury pięknej podczas spotkania autorskiego z Jakubem Małeckim. Młody pisarz spotkał się z czytelnikami w Ożarowie 10 października 2018 r. Jakub Małecki dawniej urzędnik bankowy, dziś tłumacz literatury oraz pisarz tzw. Młodego Pokolenia. Jest autorem wielu opowiadań oraz powieści, m.in. bestsellerowych: Rdzy, Dygotu i Śladów, nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE. Sam Jakub jest laureatem Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nominowany również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” oraz Nagrody im. Stanisława Barańczaka. W 2017 r. został laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

MIRABELKA - KIEŁKUJĄCA HISTORIA

8 października 2018
Powiększ zdjęcie

Nasza biblioteka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Mirabelka - kiełkująca historia w 1OOlicy", zainicjowanej przez Lustro Biblioteki. W jej ramach zorganizowane zostały warsztaty na podstawie książki „Mirabelka" Cezarego Harasimowicza z klasą IV a ze ZSO im.E.Szylki w Ożarowie.

Czytaj więcej o: MIRABELKA - KIEŁKUJĄCA HISTORIA

Bohaterowie Niepodległego Narodu. Gra miejska z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

8 października 2018
Powiększ zdjęcie

Niepodległościowa gra miejska zorganizowana w Ożarowie przez Bibliotekę im. W. Gombrowicza była wyzwaniem dla jej uczestników. Do wspólnej zabawy 04.10.2018 zaprosiliśmy uczniów klasy 7a z ZSO im. E. Szylki w Ożarowie.

Czytaj więcej o: Bohaterowie Niepodległego Narodu. Gra miejska z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

3 października 2018

Wrześniowe spotkanie DKK w Lasocinie

2 października 2018
Powiększ zdjęcie

Po wakacyjnej przerwie, 25 września 2018 r. w Filii bibliotecznej w Lasocinie, spotkały się panie należące do Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem ożywiona dyskusja toczyła się wokół książki  jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy australijskich  Richarda Flanagana Klaśnięcie jednej dłoni.

Czytaj więcej o: Wrześniowe spotkanie DKK w Lasocinie

Tydzień książek zakazanych w Ożarowie

1 października 2018
Powiększ zdjęcie

Zakazane książki, uciszone historie

czyli, obchody Tygodnia Zakazanych Książek
w ożarowskiej bibliotece

Czytaj więcej o: Tydzień książek zakazanych w Ożarowie

Podziękowania od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za udział w akcji „Z siedmiu stron świata – Bajkowe Świętokrzyskie”

1 października 2018
Powiększ zdjęcie

Podziękowanie dla bibliotekarzy od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za udział w akcji „Z siedmiu stron świata – Bajkowe Świętokrzyskie”

Czytaj więcej o: Podziękowania od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za udział w akcji „Z siedmiu stron świata – Bajkowe Świętokrzyskie”