Tam jest nasz dom, gdzie jest nasze serce! Wigilijne spotkanie DKK w Lasocinie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 grudnia 2017

Za nami kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w filii bibliotecznej w Lasocinie. Jak zwykle bez stresu, w miłej i serdecznej atmosferze. Tym razem świątecznie. Przy wieczornym migotaniu choinki i ciepłym blasku świec, przy stole suto zastawionym wigilijnymi potrawami, gdy zgodnie z wigilijnym zwyczajem podzieliliśmy się już opłatkiem, rozmawialiśmy o książce Margeurite van Geldermalsen Żona Beduina.

Doskonała powieść, przesączona refleksjami, emocjami, z pewną domieszką egzotyki. Dostarcza dużo wiedzy na temat zwyczajów, obrzędów, języka, ubiorów, gościnności oraz religii Beduinów. Autorka bardzo realistycznie, wręcz drobiazgowo opisuje codzienne, ciężkie życie mieszkańców Półwyspu Arabskiego. Żona Beduina to powieść o odmiennej kulturze, prostocie, zabytkach Jordanii ale przede wszystkim… o szczęściu dwojga ludzi, pochodzących z dwóch krajów odmiennych kulturowo, których połączyła wzajemna fascynacja i gorące uczucie. Świat opisany przez Margeurite van Geldermalsen skłania do zadumy i refleksji nad tym, co tak naprawdę stanowi największą wartość w życiu człowieka. A wniosek jest prosty: tam jest nasz dom, gdzie jest nasze serce! Jeśli ktoś lubi książki oparte na faktach oraz takie, w których można poznać kulturę innych krajów, pasjonują go podróże i odkrywanie nowych zakątków świata to szczerze polecamy Żonę Beduina. Dyskutując o losach Margueritte i Muhammada, konsumując wigilijne pyszności, życzyliśmy sobie wielu następnych spotkań w tak sympatycznym i miłym gronie.

     Już dzisiaj zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnym Dyskusyjnym Klubie Książki. Spotykamy się 23 stycznia 2018 roku o godz. 15.00 w naszej filii bibliotecznej. Tym razem będziemy omawiać jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat, a mianowicie Historię pszczół Mai Lunde.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-12-21
Data publikacji:2017-12-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:541