Klubowiczki rozmawiały o książkach „Szpieg” i Lód i woda, woda i lód”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 grudnia 2017

Świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek odbyło się 7 grudnia 2017 r. Tym razem przy kawie i herbacie Klubowiczki rozmawiały o książkach „Szpieg” i Lód i woda, woda i lód”. Paulo Coelho brazylijski pisarz przez jednych uwielbiany, przez innych znienawidzony. Jego książki zyskują tyleż samo zwolenników, co przeciwników. „Szpieg” to powieść biograficzna, której bohaterką jest Mata Hari. Postać niewątpliwie kontrowersyjna, znana pod wieloma nazwiskami i pseudonimami.

Kobieta-szpieg, sławna egzotyczna tancerka, kochanka bogatych i wpływowych mężczyzn, która wzbudzała zazdrość paryskich arystokratek. Za nic miała nakazy moralne i obyczaje, bezceremonialnie wykorzystywała mężczyzn dla własnych korzyści, łamiąc przy tym ich serca, za co przyszło jej zapłacić najwyższą cenę. W swojej książce autor starał się opisać jej życie i uchwycić jej osobowość, tworząc fikcyjną korespondencję między skazaną i osadzoną w paryskim więzieniu Matą Hari a jej adwokatem. Wewnątrz, poza prawdziwymi wydarzeniami ubranymi w otoczkę fikcji literackiej, znajdziecie kilka autentycznych zdjęć, wycinków z gazet i raportów. Pod tym względem Panie po przeczytaniu tej powieści miały mieszane uczucia. Natomiast doceniły Mata Harę za realizację swoich artystycznych marzeń i odwagę życia po swojemu.

Dobre recenzje wśród klubowiczek DKK zebrała książka szwedzkiej pisarki Majgull Axelsson „Lód i woda, woda i lód”. To napisana z rozmachem historia rodzinnych napięć, rozłamów i tragedii, które infekują kolejne pokolenia. Historia sióstr, które z wiekiem stają się sobie obce, i matek odrzucających swoje dzieci. Powieść wywołała wiele emocji, nasuwająca wiele pytań i na pewno warta polecenia.

W tym roku Klubowiczki zebrały się po raz ostatni w związku z tym, że było to spotkanie przedświąteczne, na stole pojawiło się kilka bożonarodzeniowych akcentów, a dyrektor Jolanta Banach złożyła wszystkim uczestnikom świąteczno - noworoczne życzenia.

Kolejne spotkanie 15 stycznia 2018 roku.

Serdecznie zapraszamy

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-12-08
Data publikacji:2017-12-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:441