Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

Służąca T. Conklin i Czy miałaś kiedyś rodzinę? B. Clegg podczas spotkania DKK w Lasocinie dn. 30.11.2017r.

5 grudnia 2017

Narracja „Służącej” toczy się dwutorowo, akcja osadzona jest w XIX-wiecznej Wirginii i współczesnym Nowym Jorku. Jest to barwna opowieść o miłości, historii i sztuce, splatająca losy dwóch niezwykłych kobiet. Jedną z nich jest nastoletnia Josephine, tytułowa służąca w upadającym Bell Creek, która w 1852 roku postanawia uciec i  zawalczyć o swą wolność.

Druga bohaterka to młoda i ambitna prawniczka Lina Sparrow, zatrudniona w znanej kancelarii na Manhattanie. Pewnego dnia otrzymuje zadanie, które może ją wywindować na szczyty palestry. Ma przygotować zbiorowy pozew o wielomilionowe odszkodowania dla potomków amerykańskich niewolników. W powieści tej odnajdujemy losy dwóch kobiet o różnych priorytetach życiowych, o przeszkodach z jakimi muszą one walczyć i determinacji w osiąganiu wcześniej postawionego  celu. Książka zebrała pochlebne opinie wśród naszych klubowiczek, które jednogłośnie stwierdziły, że warto ją przeczytać.

          Bill Clegg w książce „Czy miałeś kiedyś rodzinę? odwołuje się do emocjonalności człowieka, stawia wiele pytań o wspólne relacje i emocje między ludźmi. Jest to powieść osnuta melancholią, przepełniona głębokim smutkiem i żalem. Pomimo, że dialogi są w niej ograniczone do minimum, akcja książki jest ciekawa i zmusza do myślenia.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-12-05
Data publikacji:2017-12-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:384