Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

Spotkanie DKK w Lasocinie 24.10.2017r.

26 października 2017

Spotkanie DKK w tym miesiącu upłynęło nam na lekturze dwóch książek „Czas motyli” Julii Alvarez i „Szpieg” Paulo Coelho.

Czas motyli to powieść przedstawiająca losy czterech sióstr Mirabal, bohaterek narodowych Dominikany, które zaangażowały się w działalność rewolucyjną i trzy z nich zapłaciły za to najwyższą cenę. Powieść ta podzieliła nasze klubowiczki. Pani Gabrysia stwierdziła, że jest to książka zmuszająca do myślenia, pokazująca, że bohaterem może być nawet najzwyklejszy  człowiek. Poza tym jest to opowieść o sile więzi rodzinnych, odwadze i o wyborach jakich musiały dokonać siostry. Z kolei pani Ewie nie podobało się, że cała ta powieść to fikcja literacka. Zarzuciła autorce Julii Alvarez, że jej przekaz nie jest w pełni wiarygodny, tym bardziej, że siostry Mirabal na Dominikanie uznawane są za bohaterki narodowe.

           Dobre recenzje zebrała druga nasza pozycja czyli Szpieg. Paulo Coelho przedstawił w niej historię najbardziej znanej kobiety- szpiega, Maty Hari. Dla jednych niewierna żona, wyrodna matka, znudzona życiem, stłamszona kobieta, a dla drugich obywatelka świata o wielu narodowościach, kobieta wyzwolona, egzotyczna tancerka o światowej sławie i wreszcie kochanka i powiernica najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi  w Europie. Dużym plusem  jest to, że Coelho pisząc tę powieść  oparł ją na faktach.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-26
Data publikacji:2017-10-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:495