Styczniowe spotkanie DKK w Lasocinie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 stycznia 2017

Rok 2017 zaczęłyśmy od lektury dwóch książek – Ta którą znam Małgorzaty Wardy i Drzewo migdałowe Michelle Corasanti.

Ta którą znam  jest swoistym połączeniem powieści obyczajowej, psychologicznej z mocno nakreślonymi wątkami kryminalnymi. Jest to wielowątkowa historia rodziny z małego miasteczka i miłości, która zawsze znajdzie drogę. Autorka w powieści tej zabiera głos w sprawie zgwałconych kobiet. Poświęca szczególną uwagę przeżyciom młodej dziewczyny- Ady, która padła ofiarą gwałtu. Postać Ady jest niezwykle realistyczna, a jej myśli, rozterki i zachowanie - bardzo prawdziwe. Autorce udało się nie przytłoczyć czytelnika ogromem cierpienia i krzywdy, jakiej doznała główna bohaterka.

     Drzewo migdałowe to opowieść o rodzinie, miłości i przyjaźni, której tłem jest konflikt izraelsko-palestyński wyniszczający tę krainę od ponad pół  wieku. Lektura tej książki zmusza do refleksji, do odpowiedzi na pytanie, jaki sens ma wojna, komu i czemu ona służy?  Autorka książki pomimo swoich żydowskich  korzeni przedstawia historię w sposób obiektywny, traktując ją jako manifest nadziei na zgodne życie Izraela i Palestyny. Głównym przesłaniem Drzewa migdałowego jest to, że każdy kto przeczyta tę powieść nie pozostanie obojętnym na losy ludzi cierpiących z powodu konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

     Klubowiczki zgodnie przyznały, iż obie powieści są godne polecenia i przeczytania. Na następne spotkanie wybrałyśmy :  Obok Julii – E. Rylskiego i Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk – A. Kuźniak i E. Karpacz-Oboładze.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-01-27
Data publikacji:2017-01-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:717