Spotkanie DKK w Lasocinie 21.06.2016r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 czerwca 2016

               Podczas czerwcowego spotkania DKK w Lasocinie, rozmawiałyśmy o książce Pearl S. Buck „ Ta trzcina żyje”. Jest to powieść o czterech pokoleniach potężnej, koreańskiej rodziny. Ta wspaniała saga rozpoczyna się w 1881 roku, za rządów ostatniej koreańskiej królowej, a kończy tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej.

Śledzimy ich zmagania, dzielimy radości i smutki, szczęście i nieszczęścia. Jedno trzeba przyznać,  Buck spisała się na medal. Z czystym sumieniem można  stwierdzić, że słusznie została nagrodzona Nagrodą Nobla. Autorka pisząc swoją książkę wykonała kawał bardzo dobrej roboty, stworzyła książkę naprawdę godną polecenia.

          „ Ta trzcin żyje” została pozytywnie  przyjęta przez klubowiczki, które uznały, że to nie tylko skarbnica wiedzy na temat kultury i obyczajów narodu koreańskiego, ale także wielki szacunek do czegoś, co jest tak bardzo inne, obce, ale jakże ciekawe. Z książek Pearl  Buck po latach można się wiele nauczyć.

            Na kolejne spotkanie , które odbędzie się po wakacjach, wybrane zostały dwie pozycje „Zapomniany ogród” Kate Morton oraz „Dwaj bracia” Bena Eltona.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-24
Data publikacji:2016-06-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:774