Zielone gry - nauka ekologii przez zabawę

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 kwietnia 2016

Biblioteka w Ożarowie uczestniczyła w projekcie edukacyjno-ekologicznym  Zielone Gry. Biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych do gry o przyrodę.   Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Ekorozwoju w ramach programu PL02 Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów, finansowanego z Funduszy EOG.

W ramach tego działania nasza biblioteka otrzymała dwie gry planszowe Ropa z Catanu i Władcy Doliny oraz dostęp do gry komputerowej Gra z klimatem  wraz z niezbędnymi materiałami i scenariuszami do przeprowadzenia warsztatów. Edukacja ekologiczna  odbywa się w bardzo atrakcyjny sposób z wykorzystaniem  otrzymanych gier. W ten sposób organizatorzy chcą zwiększyć wiedzę młodych ludzi (począwszy od gimnazjalistów po studentów) na temat bioróżnorodności, zmian klimatu oraz ekonomicznej wartości ekosystemów. Inspiracją jest idea serious games, czyli gier, które nie tylko bawią, ale również skłaniają do refleksji, przekazują wiedzę lub pozwalają nabywać umiejętności.

Wszystkie gry wywołały wiele emocji i bardzo się podobały graczom. Skłaniały do przemyśleń i pokazywały jaki jest nasz wpływ na środowisko, czy umiemy zarządzać wspólnymi dobrami, naturalnymi surowcami i umiemy współpracować.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-25
Data publikacji:2016-04-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:753