Bajkowe Świętokrzyskie w bibliotece Ożarów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 września 2018

Nasza biblioteka włączyła się do kampanii „Z siedmiu stron świata – Bajkowe Świętokrzyskie” .Patronatem honorowym wydarzenie objęła fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, natomiast organizatorem kampanii jest Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

W ramach akcji zaproponowaliśmy naszym małym czytelnikom zapoznanie się z baśniami i bajkami z różnych stron naszego globu.

Na zajęciach wakacyjnych dzieci i bibliotekarki czytały: baśń luksemburską „Połowa nagrody”, armeńską „Czarodziejska róża” oraz nasze polskie legendy, jak „ O smoku Wawelskim” i „O Lechu Czechu i Rusie”.

Miały, więc okazję poznać różne, często nowe teksty. Do przeczytanych baśni uczestnicy wykonywali prace plastyczne wykorzystując rozmaite techniki i materiały. Powstały przepiękne bukiety róż oraz ilustracje. Dyskutowaliśmy także nad przesłaniem każdej baśni, zachowaniem bohaterów, przyczynami i skutkami.

Baśnie przedstawiają i utrwalają w krótkiej formie poglądy na stosunki międzyludzkie, na to, co w życiu człowieka ważne i o co warto zabiegać. Bardzo często podkreślają złe traktowanie ludzi i zwierząt, niesprawiedliwość i cierpienie. Utożsamiając się często z bohaterem, młody słuchacz otrzymuje wsparcie psychiczne, poczucie siły i nadzieję na pozytywne rozwiązanie problemów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-09-05
Data publikacji:2018-09-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:297