Spotkanie DKK w Ożarowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 sierpnia 2018

Po wakacyjnym letnim odpoczynku 20 sierpnia 2018 r. tradycyjnie w siedzibie biblioteki zebrali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ożarowie.

 Tym razem miłośnicy rozmów o książkach czytali „Moje córki krowy” autorstwa Kingi Dębskiej oraz „Woda dla słoni” Sary Gruen. Są to książki, w których pokazane są różne losy głównych bohaterów, inne fabuły czas i miejsce akcji ale jak stwierdzili nasi klubowicze coś je łączy.
W obu omawianych lekturach przewija się wątek starości  chociaż w każdej pokazany jest inaczej to można śmiało użyć stwierdzenia, iż starość Panu Bogu się nie udała.

„Woda dla słoni” to opowieść o niezwykłej miłości i wielkiej przygodzie, porywającej narracji, która wciąga bez reszty. Autorka wykazuje się  dużą znajomością tematu oraz tworzy bardzo plastyczne opisy, w których  nie pomija nieludzkiego zachowania świata w stosunku do ludzi i zwierząt.  Natomiast książka „Moje córki krowy” to ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Czasem smutna, trochę zabawna, ale prawdziwa jak życie.

Zachęcamy do sięgnięcia do obu tych lektur. Na pewno każdy znajdzie w nich coś dla siebie. A po przeczytaniu warto obejrzeć ekranizacje filmowe jakie powstały na podstawie tych książek i porównać swoje odczucia czytelnicze z przedstawioną wizją  reżysera na ekranie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-08-23
Data publikacji:2018-08-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sławomir Rafał Zapalski
Liczba odwiedzin:348