Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Obchody 75-lecia Biblioteki

Odbyły się 9 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 w Sali Kameralnej MGOK Ożarów

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, widok budynku przed renowacją

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, widok budynku przed termomodernizacją

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie

ul. Spacerowa 12, po prawej budynki biblioteki, domu kultury, urzędu z lotu ptaka

Tydzień Bibliotek – XV edycja: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA

W dniach 8-15 maja 2018 odbyła się  XV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2018 brzmi  (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Zaproponował je Okręg SBP w Opolu. W dosłownym znaczeniu słowa dowolność oraz w sensie ukrytym, rozumiemy jako będące zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki.

(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości. Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości - gdyż czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.

 Książka dawniej, książka dzisiaj

        Tydzień Bibliotek to świetna okazja by czytelnicy, zwłaszcza ci najmłodsi i najciekawsi, mogli poznać bibliotekę od zaplecza. 8 i 10  maja 2018 r. Filia biblioteczna w Lasocinie zorganizowała dwa spotkania  z dzieci z Publicznego Zespołu Szkoły i Przedszkola w Lasocinie.

W ramach zajęć uczniowie poznali historię pisma, dowiedzieli się jak powstała książka, kto to był Jan Gutenberg, jaki wkład mieli mnisi w powstawaniu ksiąg, obejrzeli biblioteczne skarby, jak również zachwycili się wieloma formami książek współczesnych, które oszałamiają swym niecodziennym wyglądem i pomysłowością wykonania.

Dzieci miały okazję tego dnia zobaczyć książki: najciekawsze, najgrubsze, najcięższe, najcieńsze,  najnowsze, najstarsze, największe, najmniejsze i najdroższe. Jednym słowem wszystko tego dnia w naszej bibliotece było naj…, najfajniejsze:-)

Pod koniec zajęć uczniowie wykonali zakładki, które mają przypominać tą miłą wizytę w bibliotece.

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2018-05-18 12:30:33przez:
Opublikowano:2018-05-18 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:961

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie