Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Pasowanie na czytelnika w Filii bibliotecznej w Jakubowicach - 13 stycznia 2016

Z książki płynie odwaga,
książka życiu pomaga,
chcemy książek jak słońce
i piosenek jak wiatr.
K. I. Gałczyński „Piosenka o książce” (fragment)

Dnia 13 stycznia 2016 r. w Filii Bibliotecznej w Jakubowicach odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I ze Szkół Podstawowych w Janowicach i Pisarach. Do grona czytelników naszej biblioteki przyjętych zostało 20 najmłodszych uczniów.

W ramach tej uroczystości pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie pt. „Zaczarowany bajek świat” w wykonaniu starszych koleżanek należących do grupy teatralnej działającej przy bibliotece. Na scenie zobaczyliśmy między innymi Sierotkę Marysię, Calineczkę, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach, Czarownicę i Królową Książkę. Uczniowie biorąc aktywny udział w przedstawieniu dowiedzieli się  jakie zasady obowiązują w bibliotece oraz jakie prawa i obowiązki posiada każdy czytelnik. Pierwszoklasiści wysłuchali próśb książki mówiących o tym, jak należy dbać o książki i czego nie wolno z książkami robić. Najmłodsi uczniowie odgadywali również zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim sprawdzianie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą. Aktu pasowania każdego ucznia dokonali bibliotekarze wraz z panią dyrektor. Następnie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom czytelnika, regulamin i prośby książki.

Uroczystość pasowania zakończyły pamiątkowe zdjęcia świeżo upieczonych czytelników wraz z artystami, wychowawcami klas, bibliotekarzami i panią dyrektor. Całe spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, która mamy nadzieje będzie się kojarzyła najmłodszym z biblioteką, miejscem bezpiecznym i radosnym. Wierzymy, że przytoczone słowa K. I. Gałczyńskiego obudzą chęć czytania w każdym dziecku i skłonią do sięgnięcia po książkę z bibliotecznej półki.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-02-29 10:24:48przez:
Opublikowano:2016-01-13 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:1403

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.