Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Wakacje 2016 w bibliotece

Wakacje już za nami. Dużo dzieci spędziło swój wolny czas uczestnicząc w zajęciach proponowanych przez wszystkie nasze placówki biblioteczne. A co się u nas działo, zapraszamy do obejrzenia…

Ożarów

Wakacje, wakacje i już po wakacjach

Wakacje dobiegły końca, pozostały ciepłe wspomnienia, zdjęcia, pamiątki i pocztówki. Ogrom nagromadzonej dobrej energii będzie nam potrzebny na słotę i zimowe dni.
W Publicznej Bibliotece im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie nikt się nie nudził.
Spotkania pod hasłem Bibliolato 2016 odbywały się codziennie (od poniedziałku do piątku) od 04.07. do 25.08.  między godziną 10:30 a 12:30 -  i okazały się niesłychanie popularne!

      Grupa zainteresowanych uczestniczyła w zajęciach kreatywnych prowadzonych codziennie. Dzieci malowały, kleiły, wycinały tworząc fantastyczne prace. Przy pomocy różnych technik plastycznych powstawały dzieła niepowtarzalne, unikatowe i bardzo kolorowe. Oprócz zajęć twórczych, dzieci mile spędzały czas uczestnicząc w grach planszowych, rozwiązując łamigłówki i zadania językowe oraz rysując na betonie kolorową kredą. Dużym zainteresowaniem okazały się dwugodzinne  warsztaty biżuterii artystycznej Mały jubiler, w trakcie których dzieci wykonywały bransoletki z koralików, a po zakończeniu zajęć mogły zabrać je do domu.

      Dzięki tym zajęciom dzieci rozbudziły w sobie pasję do tworzenia rzeczy,
które są odzwierciedleniem ich wizji sztuki, świata. Na warsztatach nie brakowało gwaru, zabawy przez co były jeszcze bardziej interesujące. Bardzo ważnym założeniem zajęć była przede wszystkim różnorodność. Co spotkanie dzieci zajmowały się inną tematyką, poznawały inne narzędzia, którymi można pracować i realizować swoje wizje plastyczne. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu, postanowiono kontynuować zajęcia również w przyszłe wakacje.

                                                                                  Do zobaczenia za rok

Gliniany

Wakacyjne spotkania 2016 w Filii Bibliotecznej w Glinianach przebiegały głównie na sportowo, chociaż odbywały się również  zajęcia z prac ręcznych i rysunkowe, głośne czytanie bajek, gry komputerowe i planszowe oraz wycieczki po okolicy.

Nasi najmłodsi czytelnicy spędzili wakacje bezpiecznie, z dobrą zabawą i dużą ilością atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy.

Za świetną zabawę , konkurencję sportową i miłą atmosferę dzieci otrzymywały słodkie upominki.

 

Jakubowice

Tegoroczne zajęcia wakacyjne organizowane przez filię biblioteczną w Jakubowicach przebiegały pod hasłem Wakacje 2016 z baśnią i legendą. Zgodnie z tą myślą podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z treścią wielu polskich legend, które realizowane były na podstawie gotowych scenariuszy. Kilka spotkań przeprowadzono w oparciu o treści baśni tradycyjnych Oskara Kolberga, z których największym uznaniem cieszyła się baśń „O jędzy”. W trakcie zajęć odbywaliśmy podróże po angielskiej literaturze, czytając książki i poznając wielu ciekawych bohaterów angielskiej prozy. Wielkim uznaniem ze strony dzieci cieszyły się zajęcia plastyczne, podczas których poznawały nowe techniki plastyczne takie jak: witraż, quilling i origami. Uczestnicy warsztatów wykonali piękne prace, które zobaczyć można na wystawie w budynku biblioteki. Całemu cyklowi zajęć wakacyjnych towarzyszył komputerowy program FunEnglish do nauki języka angielskiego, z którego dzieci korzystały z dużym entuzjazmem. W sumie od 5 lipca do 27 sierpnia przeprowadzono 23 spotkania, w których łącznie udział wzięło 90 uczestników. Mamy nadzieję, że dla uczęszczających na zajęcia dzieci, biblioteka stała się kolorową i bajkową krainą, którą odwiedzą również za rok.

 

Lasocin

Tegoroczne zajęcia wakacyjne w Filii bibliotecznej w Lasocinie upłynęły pod hasłem Lato 2016 w Bibliotece. Podczas spotkań dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach plastycznych, technicznych, kulinarnych, czytelniczych i sportowych. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych np. karykatury słynnych sportowców, medale olimpijskie, zwierzęta z masy solnej, zakładki do książek, plansze:  „W morzu”, „Kosmos”. Dużo radości sprawiały zabawy: głuchy telefon, Turek, fanty, gry planszowe, rysowanie kredą na chodniku, śniadania na trawie połączone z czytaniem bajek i warsztaty kulinarne.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-09-05 13:13:19przez:
Opublikowano:2016-09-02 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:1773

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.