Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Noc Świętojańska w Filii bibliotecznej w Jakubowicach

25 czerwca w Filii bibliotecznej w Jakubowicach odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Noc Świętojańska”. Podczas tej zaczarowanej nocy, pełnej magii, wróżb i tajemniczych znaków do pracowników biblioteki dołączyła grupa dzieci i ich rodziców. Swoją obecnością wsparła bibliotekarki Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie – Jolanta Banach.

Ten niezwykły wieczór rozpoczęły warsztaty kulinarne. Uczestnicy, pod czujnym okiem bibliotekarzy, wspólnie wykonywali sałatki jarzynowe, barwne kanapki oraz słodki deser z wafli i konfitury. Przygotowane potrawy szybko trafiły na rozstawione przez dzieci na świeżym powietrzu stoły.

Około godziny 18.00 wszyscy zgromadzili się przed budynkiem biblioteki. Każdy zapalił świecę i nałożył wianek na głowę. Następnie cała grupa ruszyła barwnym korowodem nad pobliski staw, gdzie dzieci wraz z bibliotekarzami zaprezentowały przygotowaną inscenizację na motywach „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego i tekstów „Z dziejów obyczajów polskich” Zbigniewa Kuchowicza. Aby dopełnić tradycji wszyscy puszczali na wodę wianki, które mają przynosić pomyślność i szczęście w miłości.

Po powrocie do biblioteki wszyscy usiedli do zastawionego stołu i rozpoczęli wspólne biesiadowanie. Gdy każdy najadł się i napił do syta rozpoczęło się poszukiwanie kwiatu paproci, które miało charakter podchodów. Dzieci musiały wykonać wiele trudnych zadań i łamigłówek prowadzących ich w kierunku kwitnącej paproci. Oczywiście uczestnicy podchodów okazali się wspaniałymi poszukiwaczami i szybko znaleźli piękny kwiat paproci, wykonany specjalnie na tę okazję przez jedną z mam.

Sobótkowe świętowanie zakończyło się o godzinie 20.00. Na szczęście pogoda dopisała i pozwoliła na miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu w dobrym towarzystwie, przy dobrej zabawie.  Mamy nadzieję, że ten wieczór zostanie w pamięci uczestników na bardzo długo.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-07-04 14:36:21przez:
Opublikowano:2016-06-25 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:1518

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.