Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Tydzień Bibliotek 2021 - Filia biblioteczna w Lasocinie

W dniach 8-15 maja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Biblioteki to przede wszystkim źródło wiedzy, rozrywki i kultury dla osób w każdym wieku. Świat książek, to magiczna i niezwykła przestrzeń, w której na każdego czytelnika czeka ogrom wrażeń i emocji. Nie bez przyczyny Umberto Eco napisał Kto czyta książki, żyje podwójnie. Książnice są miejscem magicznym i otwartym dla wszystkich. To strefa spotkań w czasie i przestrzeni, w której na odwiedzających zawsze czekają dobrzy przyjaciele – książki oraz bibliotekarki i bibliotekarze.

#znajdzieszmniewbibliotece to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

Kogo lub co tym razem? No tak – oczywiście półki smakowicie wypełnione po brzegi książkami, zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych „książkożerców! Ale czy tylko?

   W odróżnieniu od ubiegłego roku, w którym dominował wirus i działania były jedynie wirtualne, obecnie nasze pomysły skupiły się wokół aktywności realnych. Co jeszcze ciekawego kryje się w zakamarkach biblioteki przybliżyła użytkownikom wystawka Znajdziesz mnie w bibliotece wyeksponowana w placówce. Osobliwości było wiele. W ramach akcji zorganizowano także warsztaty biblioteczne dla  klas I-III szkoły podstawowej, były prezentacje multimedialne, filmiki instruktażowe, quizy, rebusy, zagadki, wykreślanki z tytułami książek i in. Dzieci  mogły również wziąć udział w tematycznym konkursie plastycznym i fotograficznym z atrakcyjnymi nagrodami. Do biblioteki zaproszono też grupę Biedronek z miejscowego przedszkola. Było wesoło i radośnie. Najmłodsi czytelnicy z zapałem buszowali w księgozbiorze, z zainteresowaniem wysłuchali wierszy o bibliotece i z wielkim zapałem rozwiązywali krzyżówki i zagadki oraz kolorowali obrazki, specjalnie na ten cel przygotowane. Nie zabrakło również tańców i zabaw. Takie spotkania to jest to, co my, pracownicy biblioteki lubimy najbardziej. Bibliotekarki odwiedziły także miejscowy Klub Seniora, aby zaprezentować bogatą ofertę zbiorów bibliotecznych i porozmawiać o literaturze.

Lasocińska książnica to również miejsce spotkań autorskich, Dyskusyjnego Klubu Książki, realizujemy Narodowe Czytanie, organizujemy warsztaty tematyczne i różne konkursy. Można tu znaleźć także gry planszowe, płyty CD z bajkami, nagraniami lektur i filmami potrzebnymi na lekcje - tak, tak to wszystko i wiele innych rzeczy ZNAJDZIESZ w BIBLIOTECE. Zapraszamy do naszej placówki, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie i przeżyć niezapomnianą, pasjonującą przygodę.

     A teraz chwalimy się, a co! Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć podsumowującej nasze działania w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-05-18 08:30:09przez:
Opublikowano:2021-05-18 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Zmodyfikowano:2021-05-18 08:32przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:252

Rejestr zmian

  • [2021-05-18 08:32:04]Sławomir Rafał Zapalskizmiana
  • [2021-05-18 08:30:11]Sławomir Rafał Zapalskidodanie zdjęcia
  • [2021-05-18 08:28:25]Sławomir Rafał Zapalskidodanie informacji