Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

150 lat historii Filii Bibliotecznej w Jakubowicach

Wyjątkowo piękny jubileusz biblioteka świętowała razem ze Szkołą Podstawową w Janowicach, która również obchodziła 150-lecie istnienia. Obie placówki łączy wspólny, sięgający 1865 roku początek, wieloletnia historia działalności i współpracy na przestrzeni lat. Zarówno szkoła , jak i filia biblioteczna pełnią funkcje edukacyjno-wychowawcze i są głównymi centrami życia kulturalnego dla okolicznych miejscowości. Rangę jubileuszowego spotkania podniósł koncert muzyki poważnej w wykonaniu utalentowanych młodych solistów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach.                                                                

Na wyjątkową uroczystość do szkoły przybyli znamienici goście: przedstawiciele wojewódzkich, powiatowych i gminnych władz samorządowych, radni, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedsiębiorcy, absolwenci kilkudziesięciu roczników, okoliczni mieszkańcy. W imieniu bibliotekarzy głos zabrał dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach, Andrzej Dąbrowski, który nawiązał do lokalnych tradycji gombrowiczowskich, a następnie złożył gratulacje i podziękowania dla ludzi tworzących tak wyjątkowe miejsca, jakimi są szkoła i biblioteka. Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. W. Gombrowicza w Ożarowie, Jolanta Banach przedstawiła w formie multimedialnej historię, współczesność i osiągnięcia filii bibliotecznej w Jakubowicach. Zaprosiła również wszystkich zebranych do korzystania ze zbiorów i usług tej placówki oraz do czynnego udziału w jej życiu i działalności.  Z okazji jubileuszu biblioteka wydała folder okolicznościowy promujący działalność placówki w Jakubowicach. Zaprezentowano również wystawę fotografii zatytułowaną „Wszyscy tworzymy lokalną rzeczywistość”. Wystawa przedstawia 120 zdjęć z ważnych wydarzeń obrazujących działalność kulturalną filii w Jakubowicach w latach 2000-2016. Jubileusz filii bibliotecznej spotkał się z bardzo miłym odzewem wśród naszych czytelników i sympatyków. Wszyscy życzą nam dalszych lat twórczej, owocnej w sukcesy pracy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-06-08 12:10:47przez:
Opublikowano:2016-06-08 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:1327

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.