Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Podsumowanie ferii zimowych 2016 w Bibliotece w Jakubowicach

Kolorowa lokomotywa odjechała z Biblioteki w Jakubowicach ciągnąc za sobą 10 wagoników wspomnień z udanych ferii zimowych. Nawiązaliśmy do znanego wiersza Juliana Tuwima, wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach symbolicznie wsiadły do pociągu wklejając swoje fotografie, a 10 wagoników nawiązujących do 10 feryjnych spotkań wypełniły zdjęcia i wspomnienia tego, co robiliśmy podczas zajęć. Codziennie dzieci doczepiały jeden wagonik pełen wspomnień. A jeżeli chcecie wiedzieć jak dużo się u nas działo przeczytajcie ten artykuł i obejrzyjcie fotki.

Przede wszystkim jak na spotkania w Bibliotece przystało dużo czytaliśmy a nasze zajęcia prowadzone były w oparciu o utwory literackie. Na podstawie książeczki „Maja na tropie jaja” dyskutowaliśmy o podróżach. Poznaliśmy środki transportu i bilety. Każde dziecko otrzymało paszport i mogło wkleić swoje zdjęcie. Z różnych materiałów typu tektura, torebki plastikowe, gazety, bibuła dzieci robiły plecaki i torby podróżne. Nie zważając na to, iż ferie to czas wolny od szkoły wszyscy doskonalili swój angielski korzystając z komputerowego programu FunEnglish dla dzieci. W grupie uczy się bardzo przyjemnie. Biblioteka Publiczna MiG w Ożarowie zaprosiła nas na spektakl „Królowa śniegu” w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, scenografia i kostiumy aktorów. Z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonaliśmy piękne laurki z życzeniami. Wszyscy uczestniczyli w tworzeniu spektaklu „Uczeń czarnoksiężnika” wg scenariusza opracowanego na podstawie baśni Oskara Kolberga. Oprócz tego bawiliśmy się w różne zabawy ruchowe, grali w gry planszowe. Dużo czasu poświęciliśmy zajęciom wokalnym i tanecznym i próbom przedstawienia „o rybaku i złotej rybce”, w którym wzięły udział wszystkie uczęszczające na zajęcia biblioteczne dzieci. Nikt się nie nudził, każdy mocno się natrudził, był to miło i twórczo spędzony czas. Ogółem w 10 spotkaniach w Bibliotece wzięło udział 90 dzieci.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-02-29 07:38:19przez:
Opublikowano:2016-02-08 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:1551

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.