Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie, ul. Spacerowa 12

O finansach.....w Jakubowicach

 8 kwietnia w filii Jakubowice zakończyły się spotkania edukacyjne dla uczestników projektu „O finansach …w bibliotece IV edycja”.  Cykl szkoleniowy składał się z 5 kilkugodzinnych spotkań, w czasie których nasi podopieczni korzystając z kursu e-learningowego zgłębiali tajniki bankowości elektronicznej i finansów.

 Zakres tematyczny prowadzonych zajęć był bardzo szeroki. Seniorzy rozpoczęli swoją przygodę z finansami, od racjonalnego zaplanowania swojego domowego budżetu. Następnie nauczyli się jak wybrać korzystną ofertę bankową, jak założyć e-konto i jak bezpiecznie dokonywać przez nie transakcji finansowych. Kolejnym ważnym omawianym modułem było bezpiecznie zaciąganie kredytów i pożyczek, korzystanie z kart płatniczych i bankomatów oraz zakładanie lokat.  Seniorzy poznali 4 zasady bezpiecznego zaciągania pożyczek oraz specyfikę działania Biura Informacji Kredytowej. Poznali również kwestie związane z ubezpieczeniami i polisami. Zapoznali się z  definicjami najczęściej używanych w umowach ubezpieczeniowych i polisach pojęć i dowiedzieli się, jakie kryteria należy brać pod uwagę  przy wyborze polisy. Na ostatnich zajęciach pogłębili swoją wiedzę na temat działalności Narodowego Banku Polskiego. Dowiedzieli się m.in. w jaki sposób sprawdzić autentyczność banknotów, jaki wpływ na życie mają stopy procentowe i inflacja oraz  jak korzystnie wymienić obcą walutę. Poznali korzyści i koszty związane z przyjęciem przez Polskę wspólnej waluty euro. Nasi seniorzy znają już swoje prawa i lepiej orientują się w zagadnieniach finansowych. Mają zdecydowanie większą pewność siebie i mogą świadomie zadawać pytania, które są istotne w podejmowaniu decyzji finansowych, dzięki czemu sami decydują o swoich pieniądzach. Po zakończeniu kursu jego uczestnicy wyzbyli się obaw w kwestiach finansowych, które  najczęściej wynikały z braku informacji i doświadczenia. Nauka przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wszystkim, którzy ukończyli finansowy kurs e-learningowy serdecznie gratulujemy odwagi i wytrwałości. Teraz czekamy z niecierpliwością na oficjalną uroczystość zakończenie projektu w BPMiG w Ożarowie i wręczenie certyfikatów.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-04-11 07:25:06przez:
Opublikowano:2016-04-08 00:00:00przez: Sławomir Rafał Zapalski
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie
Odwiedziny:1416

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.